پوستر-نمایشگاه۳۳-۹۷

مهربانی در اندیشه تهران

عصر روز شنبه ۱۰ آذر مهربانی در فرهنگسرای اندیشه تهران موج می زند

آثار منتخب دومین جشنواره پیامبر مهربانی از عصر روز  شنبه ۱۰ آذر در گالری اندیشه به نمایش گذاشته شد در بخش جنبی افتتاحیه نمایش آثار بر گزیده دومین جشنواره پیامبر مهربانی  ۳۰ پوستر دانشجویی با موضوع مهربانی هم به نمایش در آمد .

۱۱۱۱جلال عطارزاده، دبیر دومین جشنواره پیامبر مهربانی درباره فرایند انتخاب آثار دومین جشنواره پیامبر مهربانی گفت:  دومین جشنواره پیامبر مهربانی پس از برگزاری جلسه داوری که با نظارت مرکز هنرهای تجسمی نمایندگان معرفی شده از وزارت ارشاد و تنی چند از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی برگزار شد؛ در این دوره به دلیل نبود حامیان مالی و فقدان اطلاع رسانی گسترده رسانه‌ای، تنها با درج خبر فراخوان در سایت جشنواره پیامبر مهربانی و یک سایت هنری نزدیک به ۶۰۰ اثر دریافت کردیم.

وی افزود: آثار دریافتی در برخی از شاخه‌ها بسیار چشم‌گیر و در برخی دیگر از نظر کمّی به تعداد مناسب برای داوری نرسید و در چند بخش نیز کاری در خور جشنواره پیامبر مهربانی به چشم نیامد، ولی با تمام این شرایط افتخار حضور ۱۹۵ هنرمند با ۵۵۶ اثر در ۱۰ بخش را داشتیم که از این میان در بخش‌های نقاشی، نقاشی‌خط و گرافیک هیچ یک از آثار دریافتی واجد شرایط احراز مقام نشد و در مجموع از میان آثار گروه‌های تصویرسازی، خوشنویسی، نگارگری، عکاسی، کاریکاتور، عکاسی مردمی و نقاشی کودکان ۱۹ اثر برگزیده و شایسته تقدیر شناخته شد.
از سوی دبیر جشنواره اعلام شد اختتامیه این جشنواره که همراه با اهدا جوایز خواهد بود صبح روز پنج شنبه ساعت ۱۰ صبح در گالری اندیشه بر گزار خواهد شد . وی همچنین از معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برای مساعدت مالی در خصوص تامین هزینه های جشنواره تشکر نمود و اضافه کرد مدیریت فرهنگسرای اندیشه  و گالری اندیشه در طی این شش سال گذشته همکاری صمیمانه ای با موضوع مهربانی داشته اند و میتوان این مجموعه فرهنگسرای اندیشه  را از پرچمداران اندیشه  مهربانی در تهران دانست .
اسامی هنرمندانی که از آنها تقدیر خواهد شد به شرح زیر است
ـ علی رحیمی منتخب تصویرسازی
ـ آیلار بهرامی منتخب نقاشی کودک
ـ سمانه فاجانی منتخب نگارگری
ـ سعید صادقی منتخب کاریکاتور
ـ سالار ارکان منتخب عکاسی مردمی
ـ سارا جعفری منتخب عکاسی مردمی
ـ حمید رضا بازرگانی منتخب عکاسی تخصصی
ـ حامد مرتضوی علوی منتخب کاریکاتور
ـ پارمیدا پردستان منتخب نقاشی کودک
ـ سمیه رشیدی منتخب نگارگری
ـ سمیه رشیدی منتخب نگارگری
ـ سید پوریا احرامیان منتخب نقاشی کودک
ـ سیده نیلوفر محمودیان منتخب عکاسی تخصصی
ـ شایان حاجی نجف منتخب عکاسی مردمی
ـ علی آبک منتخب عکاسی تخصصی
ـ محمد علی خلجی منتخب کاریکاتور
-ستار ولی نژاد خوشنویسی
-سید علیرضا مطلبی خوشنویسی
-زهرا میبدی خوشنویسی

علاقه‌مندان برای بازدید این آثار می توانند به گالری اندیشه واقع در بوستان اندیشه مراجعه نمایند
آدرس : تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل سید خندان بوستان اندیشه  فرهنگسرای اندیشه همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۹ پذیرای بازدید کنندگان می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *